Vykĺbené jabĺčko

Jana 22.03.2017
rada by som pripojila svoju skúsenosť, pretože sama viem že som hľadala všetky možné informácie keď sa to stalo mne - pri banálnom pohybe - prudšom otočení. Jabĺčko mi napravili až na pohotovosti kam ma odviezla sanitka, asi po hodine a pol. Zafačovali, dali ortézu a Fraxiparine na 10 dní. Krv mi ťahali celkom trikrát a bolo jej dosť, no musím povedať že to nebolelo tak ako som sa dočítala - cítila som iba vpich a potom úľavu od tlaku keď krv odchádzala. Koleno bolo veľmi boľavé a veľmi som sa bála prečo je tam toľko krvi, keďže chirurg aj ortopéd považovali za zbytočné riešiť magnetickú rezonanciu. Šla som teda k súkromnému ortopédovi a dala som si ju spraviť čo ma upokojilo že nič nebolo roztrhnuté a na základe výsledkov mi lekár nasadil liečbu. Rehabilitovať som začala po 5 týždňoch nehybnosti nohy v ortéze čo sa patrične prejavilo - noha chudšia o 7cm v obvode. Ale s ortézou sa cvičiť nedalo, bolo to moc boľavé. Teraz mám od vykĺbenia takmer tri mesiace a koleno stále bolí, stále ho neohnem a rozcvičujem (ak cvičím veľa, opuchá). Chce to čas a trpezlivosť, na rehabilitácie som chodila poctivo denne. Teraz už cvičím doma .A od začiatku mi veľmi pomohla biolampa. Držím palce všetkým s týmto problémom!

Pridať nový príspevok