Liečba distorzie ATC

Modernou liečbou potvrtnutia členka je aplikácia kyseliny hyaluronovej do oblasti poškodeného väzu členka. 

Kyselina hyaluronová ,tvorí jednu z hlavných zložiek medzibunkovej hmoty. Je to látka, ktorá sa používa v medicíne už od 60tých rokov- napr.pri operáciách očí, viskosuplementačnej liečbe pri osteoartróze, v dermatológii a plastickej chirurgii na vyhlaďovanie vrások, zväčšenie poprsia.
    
    Pri tejto aplikácii kys. hyaluronová vytvára vhodné prostredie pre hojenie poškodených väzov, stimuluje správny hojivý proces, má analgetický účinok (pôsobí proti bolesti), zabraňuje nesprávnej tvorbe väziva. Výsledný efekt je rýchlejšie zhojenie a lepšia kvalita vyhojeného väzu.
    Podávajú sa dve injekcie do poranenej oblasti:
  • prvá injekcia sa podáva do 48 hodín od úrazu 
  • druhá injekcia s odstupom 2-3 dní
Bližšie informácie o liečbe Vám poskytnem prostredníctvom kontaktov na bočnom paneli.

    Niekedy je podceňovaný aj prínos rehabilitácie pri takomto poranení, je nutné podotknúť že väzy ako stabilizačné štruktúry kĺbov majú nervové zakončenia propriorecepcie, ktoré následkom poranenia väzu sú poškodené. Propriorecepcia zabezpečuje súhru svalov väzov a kĺbov. Pri vážnejších poraneniach je preto nutné posilnenie zvyšných receptorov, alebo ich regenerácia. Tomu napomôžeme rehabilitáciou- cvičenia, cviky na nestabilnej plošine.

 

Diskusná téma: Liečba distorzie ATC

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok